Ekstrakty roślinne do przyprawiania - Oleorezyny

Oleorezyny to skoncentrowane wyciągi z roślin przyprawowych. Nawet niewielka ilość takich ekstraktów roślinnych pozwala uzyskać silny i naturalny aromat. Ten doskonały zamiennik przypraw otrzymuje się z odpowiednich części roślin, których zazwyczaj używa się jako przypraw. Poddawane są one procesowi ekstrakcji, by wyciągnąć z nich i skoncentrować samą esencję - olejki lotne i żywice odpowiedzialne za smak i aromat. Mają wiele zastosowań, więc producenci żywności dodają je do takich wyrobów, jak:

  • mieszanki przyprawowe;
  • suplementy;
  • kiełbasy, mięso, wędliny;

Tego typu ekstrakty roślinne doskonale nadają się też do barwienia różnorodnych produktów (oleorezyna papryki (E160c).

Jak powstają oleorezyny?

Oleorezyny to naturalny produkt, typowo wytwarzany w procesie ekstrakcji rozpuszczalnikiem, którego pozostałości w późniejszej kolejności są usuwane. Niektóre z proponowanych przez nas oleorezyn są dostępne w wersji otrzymywanej w drodze czystszej, bardziej ekologicznej i bezpiecznej technologii – bez użycia rozpuszczalników – SCFE (Super Critical Fluid Extraction). Głównym czynnikiem ekstrakcji jest dwutlenek węgla w stanie nadkrytycznym. Produkt otrzymany w tej technologii zachowuje więcej naturalnych właściwości oraz bogatszy smak i aromat. Jesteśmy jednym z największych dystrybutorów ekstraktów roślinnych, dlatego możemy zaoferować Państwu doskonałej jakości produkty w konkurencyjnych cenach.

Jakie właściwości mają przyprawowe ekstrakty roślinne?

Nasze ekstrakty roślinne są rozpuszczalne w tłuszczach, ale mamy w ofercie również oleorezyny wodnorozpuszczalne. Wszystkie nasze oleorezyny są źródłem absolutnie wyjątkowych zapachów, które swoją intensywność zawdzięczają w dużej mierze obowiązującym u naszych dostawców wysokim standardom produkcyjnym. Te wyjątkowe ekstrakty roślinne tworzone są tylko z wyselekcjonowanych i zdrowych roślin, dlatego stanowią bezkonkurencyjny i wartościowy dodatek wykorzystywany głównie do wzmocnienia atrybutów smakowych artykułów spożywczych. Do zalet proponowanych przez nas oleorezyn należą też duża wydajność oraz odporność na obróbkę termiczną. Dajemy również gwarancję, że każda partia będzie miała identyczny smak. Dzięki temu producenci gotowej żywności i innych wyrobów spożywczych mogą mieć pewność, że każde opakowanie kupionego przez nich przyprawowego ekstraktu roślinnego będzie miało intensywny, naturalny, sprawdzony smak i aromat.

Dodawanie do produktów naturalnych i wolnych od zanieczyszczeń ekstraktów przypraw korzystnie wpływa na jakość wyrobów spożywczych. Tego typu produkty znajdują zastosowanie nie tylko w przemyśle spożywczym, ale też w farmaceutycznym. Mogą zarówno przyprawiać żywność, jak i pełnić funkcję barwnika nadającego produktowi wyrazistą głębię koloru. Oleorezyny są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych przypraw, dzięki czemu są wybierane przez wiele firm z sektora spożywczego. Ekstrakty roślinne pozwalają na uzyskanie silnego i naturalnego efektu aromatycznego.

Oleorezyny zamiast przypraw

Przede wszystkim proces ekstrakcji oleorezyny jest nieskomplikowany oraz niezwykle wydajny, a w jego wyniku otrzymuje się dużą ilość produktu z początkowego surowca. Wytwarzanie tych substancji aromatyzujących jest niezwykle ekonomiczne, a możliwość uzyskania niesamowicie szerokiego profilu smakowego czyni je pożądanymi dodatkami wzbogacającymi smak produktów spożywczych oraz wyrobów kulinarnych. Tradycyjne przyprawy w porównaniu do oferowanych przez nas ekstraktów są dużo mniej wydajne, dlatego przy większej produkcji ich zastosowanie jest po prostu nieopłacalne. Nasz firma zajmuje się nie tylko dystrybucją ekstraktów roślinnych, w naszej ofercie znajdują się również doskonałe olejki eteryczne oraz bazy i aromaty do różnego rodzaju napojów.

Ta witryna używa plików cookies w celach statystycznych.