Oleorezyny przyprawowe

Oleorezyny to skoncentrowane wyciągi z roślin przyprawowych. Nawet już niewielka ilość pozwala uzyskać silny i naturalny aromat. Ten doskonały zamiennik przypraw otrzymuje się z odpowiednich części roślin, których zazwyczaj używa się jako przypraw. Poddawane są one procesowi ekstrakcji by wyciągnąć z nich i skoncentrować samą esencję - olejki lotne i żywice odpowiedzialne za smak i aromat. Oleorezyny to naturalny produkt, typowo wytwarzany w procesie ekstrakcji rozpuszczalnikiem, którego pozostałości w późniejszej kolejności są usuwane. Produkt taki ma wiele zastosowań:

  • mieszanki przyprawowe;
  • suplementy;
  • produkcja kiełbas, mięs, wędlin;
  • barwienie produktu (oleorezyna papryki (E160c);
  • inne zastosowania.

Niektóre z proponowanych przez nas oleorezyn są dostępne w wersji otrzymywanej w drodze czystszej, bardziej ekologicznej i bezpiecznej technologii – bez użycia rozpuszczalników – SCFE (Super Critical Fluid Extraction). Głównym czynnikiem ekstrakcji jest dwutlenek węgla w stanie nadkrytycznym. Produkt otrzymany w tej technologii zachowuje więcej naturalnych właściwości oraz bogatszy smak i aromat. Nasze ekstrakty są rozpuszczalne w tłuszczach, ale mamy w ofercie również oleorezyny wodnorozpuszczalne. Jesteśmy jednym z największych dystrybutorów ekstraktów roślinnych, dlatego możemy zaoferować Państwu doskonałej jakości produkty w konkurencyjnych cenach.

Wszystkie nasze oleorezyny są źródłem absolutnie wyjątkowych zapachów, które swoją intensywność zawdzięczają w dużej mierze obowiązującym u naszych dostawców wysokim standardom produkcyjnym. Te wyjątkowe ekstrakty roślinne tworzone są tylko z wyselekcjonowanych i zdrowych roślin, dlatego stanowią bezkonkurencyjny i wartościowy dodatek wykorzystywany głównie do wzmocnienia atrybutów smakowych artykułów spożywczych.

Oleorezyny zamiast przypraw

Przede wszystkim proces ekstrakcji oleorezyny jest nieskomplikowany oraz niezwykle wydajny, a w jego wyniku otrzymuje się dużą ilość produktu z początkowego surowca. Wytwarzanie tych substancji aromatyzujących jest niezwykle ekonomiczne, a możliwość uzyskania niesamowicie szerokiego profilu smakowego czyni je pożądanymi dodatkami wzbogacającymi smak produktów spożywczych oraz wyrobów kulinarnych. Tradycyjne przyprawy w porównaniu do oferowanych przez nas ekstraktów są dużo mniej wydajne, dlatego przy większej produkcji ich zastosowanie jest po prostu nieopłacalne. Nasz firma zajmuje się nie tylko dystrybucją ekstraktów roślinnych, w naszej ofercie znajdują się również doskonałe olejki eteryczne oraz bazy i aromaty do różnego rodzaju napojów.

Ta witryna używa plików cookies w celach statystycznych.