Oleorezyna czarnego pieprzu

Oleorezyna czarnego pieprzu

Produkt oleorezyna czarnego pieprzu jest naturalnym ekstraktem ze zmielonych suszonych ziaren czarnego pieprzu Piper nigrum L. Bez dodatku konserwantów i przeciwutleniaczy. Lepka ciecz, o barwie od ciemnozielonej do oliwkowozielonej, płynna w 25°C. Aromat charakterystyczny dla czarnego pieprzu, ostry. Smak z początku ciepły i przyjemny, następnie ostry i kłujący.

Produkt daje się łatwo nanosić na suche nośniki, takie jak sól oraz maltodekstryna oraz rozprowadzać w nośnikach płynnych. W zależności od rodzaju jeden kilogram oleorezyny czarnego pieprzu może zastąpić od 18 do 30 kg dobrze zmielonego pieprzu. Najczęściej stosowany rodzaj oleorezyny czarnego pieprzu to mieszanka o zawartości 40% piperyny i 20% olejków eterycznych. Oprócz oleorezyny czarnego pieprzu 40/20 możemy również zaoferować naszym klientom oleorezynę 36/18, oraz 42/25, a na specjalne życzenie również inne rodzaje. Ciekawa odmiana to 30/40, oleorezyna czarnego pieprzu o zmniejszonej zawartości piperyny, przez co produkt jest mniej ostry, i jednocześnie o zwiększonej zawartości olejków eterycznych, przez co produkt jest bardziej aromatyczny.

Według międzynarodowej klasyfikacji substancji aromatycznych produkt oznaczany jest jako CAS 84929-41-9, FEMA 2846 i FDA 182.20.

Opakowania handlowe oferowanej oleorezyny czarnego pieprzu to 15 kg i 20 kg netto.

w ofercie również olejek czarnego pieprzu

Ta witryna używa plików cookies w celach statystycznych.