Olejek czarnego pieprzu

Olejek czarnego pieprzu

BLACK PEPPER ESSENTIAL OIL Olejek pieprzu czarnego W naszej ofercie handlowej znajdziecie zarówno olejek czarnego pieprzu otrzymywany tradycyjną metodą destylacji z parą wodną wysuszonych, niedojrzałych ziaren pieprzu, jak i pozyskiwany metodą nowoczesną w procesie zielonej technologii SCFE (ekstrakcja płynem w stanie nadkrytycznym) z użyciem ciekłego dwutlenku węgla. Olejek czarnego pieprzu jest bezbarwną przejrzystą cieczą zawierającą wiele substancji składowych. Aromat olejku pieprzowego jest ostry i kłujący, ciepły i po prostu… pieprzowy.

Zastosowania olejku czarnego pieprzu Olejek eteryczny z czarnego pieprzu jest doskonały do zastosowań medycznych oraz kulinarnych. Według naszego dostawcy jest również „doskonały do uspokojenia Kapha, pomaga uspokoić Vata i zwiększa Pitta” (dosze ajurwedyjskie). Może pomóc w wyregulowaniu poziomów cholesterolu i zawartości cukru we krwi oraz wpłynąć pozytywnie na zdrowie jelit. Piperyna jako substancja czynna zawarta w olejku pieprzowym może mieć silne działanie antyoksydacyjne i przeciwzapalne oraz zwalczać lekooporne szczepy bakterii i hamować uporczywe infekcje.

Klasyfikacja substancji aromatycznych CAS 8006-82-4 FEMA 2845 FDA 182.20

Próbki i specyfikacje Są dostępne na zamówienie.

Pieprzowe pnącze tropikalne i jego owoce Kwitnące pnącze Piper Nigrum L. z rodziny pieprzowatych (Piperaceae), uprawiane ze względu na jego owoce, znane jako ziarna pieprzu, występuje w południowych Indiach w stanie Kerala i jest intensywnie uprawiane tam i w innych regionach tropikalnych. Ale największym producentem i eksporterem czarnego pieprzu w świecie jest obecnie Socjalistyczna Republika Wietnamu. Z owoców pieprzu czarnego Piper Nigrum produkuje się zarówno pieprz czarny, jak i pieprz biały oraz pieprz zielony. Natomiast pieprz czerwony otrzymuje się z innej rośliny, peruwiańskiego drzewa pieprzowego z rodziny nanerczowatych.

Pieprz czarny mielony Od czasów starożytnych mielony pieprz był używany ze względu na swój zapach oraz jako lekarstwo. Jest jedną z najczęściej stosowanych przypraw kuchni europejskiej i jej pochodnych. Swoją charakterystyczną ostrość zawdzięcza alkaloidowi o nazwie piperyna, zawartej w wierzchniej warstwie ziaren czarnego pieprzu.

Ta witryna używa plików cookies w celach statystycznych.