Barwniki spożywcze naturalne i syntetyczne

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór barwników spożywczych, zarówno naturalnych, jak i syntetycznych. Produkty te są doskonałym sposobem na urozmaicenie wyglądu wyrobów spożywczych. Oferowane przez nas naturalne i syntetyczne barwniki spożywcze są całkowicie bezpieczne, nie zmieniają smaku ani konsystencji jedzenia, do którego zostaną dodane. Spełniają wszystkie normy jakościowe, więc możesz mieć pewność, że są to barwniki wysokiej klasy. Wszystkie dostępne w naszym asortymencie barwniki spożywcze pochodzą od cenionych na rynku producentów tego typu wyrobów. Zapraszamy do współpracy firmy spożywcze, które szukają sprawdzonego dostawcy barwników, aromatów i innych dodatków do żywności.

Naturalne barwniki spożywcze

Nasze barwniki są w pełni bezpieczne dla organizmu i można bez obaw stosować je w kuchni. Naturalne barwniki spożywcze są szeroko wykorzystywane po to, aby nadać odpowiedni kolor produktom spożywczym, poprawiając jednocześnie ich walory smakowe oraz zapachowe i zachęcając tym samym konsumenta do ich zakupu. Wytwarzane są najczęściej z owoców, warzyw, kwiatów oraz przypraw i stanowią doskonałą alternatywę dla sztucznych barwników i konserwantów. Naturalne barwniki są szczególnie pożądane w produktach dla alergików, dlatego coraz częściej zdarza się, że szuka się właśnie takich odpowiedników dla sztucznych barwników.

Cieszące się największą popularnością naturalne barwniki spożywcze to:

  • Kurkumina - pigment ekstrahowany z korzeni kurkumy o kolorze żółto-pomarańczowym
  • Chlorofil - uzyskiwany głównie z trawy i szpinaku o kolorze zielonym (najczęściej z lucerny)
  • Antocyjany - pozyskiwane z owoców i płatków kwiatowych, wykazują działanie przeciwutleniające.

Naturalne barwniki spożywcze powstają poprzez łagodną obróbkę owoców warzyw i innych roślin jadalnych. Wybierając barwne rośliny, uzyskuje się substancje o żywych, intensywnych kolorach, mających szeroką gamę zastosowań w branży spożywczej. Jako że barwniki tego typu są w 100% naturalne i wyprodukowane z roślin, doskonale nadają się też do wykorzystania w potrawach wegetariańskich oraz wegańskich.

Syntetyczne barwniki spożywcze w proszku

Sztuczne barwniki, w odróżnieniu od naturalnych, są łatwiejsze w użyciu oraz często tańsze. Ze względu na ich wyjątkową wydajność już niewielka ilość nasyci Twój produkt wyrazistym kolorem.  Oferujemy mocno skoncentrowane syntetyczne barwniki spożywcze w formie proszku, gruntownie przebadane oraz bez zanieczyszczeń. Wielu producentów żywności preferuje barwniki syntetyczne nie tylko ze względu na cenę, ale też ich trwałość, standardowość barwienia oraz łatwość dozowania. Wśród tego typu produktów znajduje się szeroki wybór substancji o zróżnicowanych zastosowaniach i sposobach działania. W naszej ofercie są między innymi: błękit brylantowy, tartrazyna czy azorubina. Każdy z nich pozwoli uzyskać intensywny, piękny kolor, który urozmaici wygląd każdego produktu żywnościowego.

Syntetyczne barwniki spożywcze w proszku nie zmieniają konsystencji, a wybór kolorystyczny jest bogatszy niż w przypadku naturalnych barwników. Posiadamy szerokie grono zadowolonych klientów nie tylko w branży spożywczej, barwniki znajdują szerokie zastosowanie także w branży kosmetycznej i farmaceutycznej.

Barwniki sztuczne są dużo trwalsze od naturalnych, pod wpływem temperatury, światła i utleniaczy praktycznie nie tracą swoich właściwości. W parze z barwnikami spożywczymi stosuje się aromaty spożywcze oraz ekstrakty roślinne.

Ta witryna używa plików cookies w celach statystycznych.