E133 Barwnik błękitny brylantowy

E133 Barwnik błękitny brylantowy
Produkt jest wodnorozpuszczalnym proszkiem w opakowaniach handlowych 1 lub 25 kg netto.

W naszej ofercie znajduje się między innymi barwnik błękitny brylantowy. To organiczny związek chemiczny, stosowany przede wszystkim do barwienia produktów spożywczych. Ma postać proszku o ciemnoniebieskim kolorze. Jest substancją bezzapachową, rozpuszczalną w wodzie, etanolu, glicerynie czy glikolu. Oznacza się go symbolem E133. Jest niezwykle odporny na działanie kwasów, zasad, światła oraz temperatury. Nie zmienia swoich właściwości nawet w temperaturze 105 stopni Celcjusza. Doskonale łączy się z innymi barwnikami. Połączenie błękitu brylantowego z żółtym barwnikiem E102 powoduje powstanie koloru zielonego, z amarantem o symbolu E123 tworzy odcień fioletowy.

Właściwości błękitu brylantowego E133

Błękit brylantowy E133 jest wodnorozpuszczalnym proszkiem w opakowaniach handlowych 1 lub 25 kg netto.

To syntetyczny barwnik zielonkawo-niebieski z dobrą wytrzymałością na wysoką temperaturę i światło. Ma też doskonałą wytrzymałość na kwasy owocowe oraz benzoesowe, a także na obecność dwutlenku siarki. Nie zanika w środowisku zasadowym. Rozpuszczalność w wodzie przy 25°C wynosi 8% i około 1% w glikolu propylenowym. Jest bardzo słabo rozpuszczalny w etanolu i nierozpuszczalny w olejach roślinnych.

Klasyfikacja międzynarodowa błękitu brylantowego E133 to: CAS 3844-45-9 / C.I. 42090.

Gdzie stosuje się błękitny barwnik brylantowy?

Barwnik błękitny brylantowy to substancja występująca w wielu popularnych produktach spożywczych. Znajduje się na przykład w różnych napojach bezalkoholowych. Dzięki niemu uzyskują one intensywny niebieski kolor, który doskonale znamy z napojów izotonicznych, energetycznych czy gazowanych. Bardzo ważnym składnikiem tego typu produktów, oprócz błękitu brylantowego E133, są też oferowane przez aromaty i bazy do napojów izotonicznych i energetycznych. Wszystkie dostarczane przez nas wyroby charakteryzują się wysoką jakością i spełniają normy unijne. Zachęcamy do nawiązania z nami współpracy firmy spożywcze. Błękitny barwnik brylantowy wykorzystywany jest nie tylko w napojach, ale też w żelatynie, płatkach zbożowych, kaszach, deserach, kremach do ciast, a nawet w nabiale.

Firmy zainteresowane naszą ofertą aromatów i barwników spożywczych, zapraszamy do kontaktu.

Ta witryna używa plików cookies w celach statystycznych.