Olejek miętowy

Olejek miętowy

MINT ESSENTIAL OIL Olejek z mięty Sprowadzamy miętowe olejki eteryczne od sprawdzonych producentów. Zachęcamy do składania zapytań. Obecnie dostępny w sprzedaży bez oczekiwania mamy olejek DMO (olejek odmentolizowany mięty zwyczajnej Mentha Arvensis), w opakowaniach 10 kg. Jest to produkt naturalny i posiada postać klarownej, jasnożółtej, swobodnie płynącej cieczy o charakterystycznym zapachu terpenowo-miętowym. Znajduje on zastosowanie w aromatyzacji produktów alkoholowych oraz innych produktów spożywczych takich jak słodycze czy guma do żucia. Jest również stosowany do nacierania na zimno i pomaga w zapewnieniu kojącego uczucia chłodu.

Zastosowanie miętowego olejku:

  • wykazuje silne działanie uspokajające;
  • działa antyseptycznie i jest zabójczy dla drobnoustrojów;
  • jest szeroko stosowany przy łagodzeniu objawów przeziębienia, zapalenia zatok, anginy, kataru, a nawet infekcji wirusowych;
  • przyspiesza gojenie ran i oparzeń;
  • łagodzi bóle menstruacyjne;
  • stymuluje pracę układu krążenia i nerwowego;
  • łagodzi miejsca ukąszeń owadów;
  • Działa przeciwwymiotnie i przeciwzapalnie.

Regularne stosowanie olejków eterycznych wpływa na poprawę samopoczucia, koi nerwy i dodaje energii.

Produkcja eterycznego olejku miętowego DMO

Pierwszym etapem produkcji jest destylacja z parą wodną nadziemnych części rośliny Mentha Arvensis. Następnie otrzymany olejek poddawany jest procesowi głębokiego zamrażania i wirowania . Ostatecznie otrzymywany jest olejek, który zawiera od 30% do 56% l-mentolu (jako główny składnik). Olejek miętowy o obniżonej zawartości mentolu znajduje wiele zastosowań. Oferujemy miętowe eteryczne olejki w dwóch klasach – terpenowe i bezterpenowe.

Jako sprawdzony sprzedawca eterycznych olejków miętowych cenieni jesteśmy za doskonałą jakość i wyjątkową czystość ekstraktów. Dzięki narzuceniu wysokich standardów i przeprowadzaniu szczegółowych kontroli jesteśmy w stanie zagwarantować, że pozyskiwane od naszych dostawców surowce są jednymi z najlepszych na rynku. Miętowe olejki eteryczne wykorzystywane są w wielu branżach i wielu dziedzinach życia. Są nieodzownym elementem aromaterapii i niezbędne w praktykowaniu medycyny holistycznej. Ponadto używa się ich, by wzbogacić skład artykułów spożywczych i kulinarnych. Stanowią wartościowe komponenty kosmetyków i preparatów farmaceutycznych.

W naszej ofercie znajdą Państwo wiele więcej produktów. Klienci cenią nas również za dostawy bardzo wydajnych oleorezyn .

Ta witryna używa plików cookies w celach statystycznych.