Naturalny niebieski barwnik spożywczy

 Naturalny niebieski barwnik spożywczy

Niebieska spirulina

W naszej ofercie można znaleźć naturalny, niebieski barwnik spożywczy w postaci intensywnego pigmentu — fikocyjaniny otrzymywanej z alg spiruliny. To naturalny barwnik, który rozpuszcza się w wodzie, ma dobrą odporność na działanie światła i ciepła oraz jest stabilny w kwaśnym i neutralnym pH. Nadaje się do stosowania w deserach, lodach, napojach, słodkich przekąskach.

Fikocyjanina to jedyne kolorowe białko występujące w naturze. Niebieski barwnik został uznany za naturalny dodatek spożywczy przez Agencję Żywności i Leków. Oprócz walorów estetycznych pigment ten wykazuje działania przeciwutleniające i przeciwzapalne. Zawiera w sobie wiele cennych składników, m.in. żelazo, wapń, magnez, czy potas. To zdrowa i bezpieczna alternatywa dla barwników syntetycznych, dlatego spirulina jest coraz chętniej stosowana w przemyśle gastronomicznym. Niebieski barwnik może urozmaicić wygląd koktajli, smoothie, babeczek, makaronów i wielu innych produktów.

Kolor niebieskiego pigmentu spożywczego jest intensywny i wyrazisty, w zależności od zastosowania możemy zaproponować wersję w proszku albo w płynie. Zachęcamy do składania zapytań oraz tworzenia kreatywnych wyrobów cukierniczych i nie tylko! W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy.

Ta witryna używa plików cookies w celach statystycznych.