Olejek kardamonu

Olejek kardamonu

CARDAMOM ESSENTIAL OIL Olejek kardamonowy Oferowany przez Dobopack Olejek kardamonu jest produkowany przez indyjskiego producenta z wysuszonych nasion zielonego kardamonu w procesie destylacji z parą wodną, a na zamówienie może zostać też wyprodukowany w procesie „zielonej” technologii SCFE (Super Critical Fluid Extraction). Jest on bezbarwną i przezroczystą swobodnie płynącą cieczą, która może też być lekko żółtawa, zawierającą wiele substancji czynnych, takich jak cineol i octan terpinylu. Aromat olejku kardamonowego jest słodko-korzenny, prawie balsamiczny.

Zastosowania olejku kardamonowego: Olejek eteryczny z kardamonu jest szeroko stosowanym składnikiem aromatyzującym w produkcji wielu rodzajów żywności i napojów, jak na przykład w deserach, słodyczach, wypiekach, mięsach, curry, biriani, marynatach, napojach bezalkoholowych i w grzanym winie oraz w żywności gotowej do spożycia. Olejek eteryczny z kardamonu jest też używany jako składnik aktywny w tonikach na kaszel i na trawienie, w gumach i tabletkach odświeżających do ust. Może być również stosowany do innych celów terapeutycznych, o czym można dowiedzieć się ze źródeł, które zajmują się tą tematyką.

Olejek kardamonowy w klasyfikacji substancji aromatycznych CAS 8000-66-6 FEMA 2241 FDA 182.20

Próbki i specyfikacje olejku kardamonowego dostępne na zamówienie.

Rośliny zwane kardamonem

Nazwa kardamon odnosi się do kilku roślin z rodziny imbirowatych (Zingiberaceae), należących do rodzajów Elettaria oraz Amomum subulatum (kardamon czarny). Pochodzą one z Indii oraz z Bhutanu.

W szczególności zaś Elettaria cardamomum (L.) Maton (kardamon zielony), pochodząca z Indii południowych bylina wieloletnia, jest obecnie uprawiana również w innych regionach tropikalnych. Jej owoce/nasiona są znane pod nazwą kardamonu zielonego lub kardamonu prawdziwego, ale też są i inne nazwy tej przyprawy, jak na przykład kardamon malabarski. Kardamon jest bardzo popularną przyprawą i bywa nawet nazywany królową przypraw (obok króla przypraw – czarnego pieprzu).

Ta witryna używa plików cookies w celach statystycznych.