Olejek gałki muszkatołowej

Olejek gałki muszkatołowej

NUTMEG ESSENTIAL OIL Olejek z gałki muszkatołowej Oferowany przez Dobopack olejek z gałki muszkatołowej jest lepką cieczą o barwie lekko żółtej aż do ciemnożółtawej. Jest rozpuszczalny w olejach i w alkoholu. Ma świeży, charakterystyczny, korzenny zapach, przenikliwy jak świeżo zmielona gałka muszkatołowa i taki sam charakterystyczny smak. Jest produkowany z dojrzałych zmielonych nasion/pestek owoców drzewa Myristica fragrans Houtton w procesie destylacji z parą wodną, a na zamówienie może zostać też wyprodukowany w procesie „zielonej” technologii SCFE (Super Critical Fluid Extraction).

Zastosowania olejku z gałki muszkatołowej Olejek eteryczny z gałki muszkatołowej stosuje się w przetworach mięsnych, kiełbasach, wyrobach piekarniczych, słodyczach. Ma on klasyczny, kuszący smak co predestynuje go do wykorzystania również w koktajlach alkoholowych i likierach. W przemyśle kosmetycznym wykorzystywany do zastosowań perfumeryjnych w mydłach, pastach do zębów, perfumach. Często stosowany w medycynie i farmacji w leczeniu wielu chorób, od nerwowych po dolegliwości trawienne.

Olejek gałki muszkatołowej w klasyfikacji substancji aromatycznych CAS 8008-45-5 FEMA 2793 FDA 182.20

Próbki i specyfikacje olejku gałki muszkatołowej Są dostępne na zamówienie.


Drzewo muszkatołowe Muszkatołowiec korzenny Myristica fragrans z rodziny (Myristicaceae) to wiecznie zielone drzewo pochodzące z wyspy Banda, największej wyspy Moluków (Wysp Korzennych), należących do Republiki Indonezji i jest uprawiane głównie tam oraz w indyjskim stanie Kerala, w Sri Lance i na Grenadzie (część dawnych Indii Zachodnich). Liście drzewa są podłużne i jajowate, a kwiaty małe, jasnożółte i mocno pachnące. Owoce z wyglądu przypominają trochę morele, a gdy dojrzewają, zewnętrzna mięsista osłona pęka i ukazuje się nasiono, którego jądro to właśnie gałka muszkatołowa. Dodatkowo nasiono otoczone jest jasnoczerwoną osnową, z której otrzymuje się jeszcze inną przyprawę, zwaną kwiatem muszkatołowym.

Gałka muszkatołowa w kuchni Mini muffinki bananowo-muszkatołowe

Ta witryna używa plików cookies w celach statystycznych.