E160a beta-karoten

E160a beta-karoten

Beta-karoten - naturalny barwnik pomarańczowy

Pomarańczowy barwnik beta-karoten, identyczny z naturalnym, o jakości spożywczej Jest to sypki pomarańczowy proszek dyspergujący w wodzie. Ma zastosowanie do barwienia produktów spożywczych i napojowych. Może być stosowany też w innych produktach i branżach.

Sprzedaż

Beta-karoten 1% SD 41005 Beta Karoten 10% SD 41006

W przypadku przetestowania próbki i akceptacji produktu czas oczekiwania wynosi około 4 tygodni od potwierdzenia zamówienia.

Choć beta-karoten jest pigmentem rozpuszczalnym w tłuszczach, dzięki technologii mikroenkapsulacji ‘beadlet’ może tworzyć jednorodny roztwór z wodą i innymi płynami. Technologia 'beadlet' polega na enkapsulacji substancji aktywnych aby ułatwić dokładną dyspersję. Granulki rozpuszczają się szybko i skutecznie dając efekt intensywnie pomarańczowego zabarwienia. Zbudowane są z otoczki skrobiowej oraz składnika aktywnego (90% cząsteczek beta-karotenu poniżej 1 mikrona) rozprowadzonego w medium. Kapsułki ‘beadlet’ dają doskonałą jednorodność po rozpuszczeniu, są łatwe w obsłudze, a także zapewniają wysoką stabilność w różnych aplikacjach.

Kapsułki pozwalają zachować równowagę pomiędzy dwoma funkcjami – 1. stabilność w podczas procesu wytwarzania i przechowywania produktu końcowego, oraz 2. dostarczenie (uwolnienie) składników aktywnych we właściwym momencie.

Beta-karoten ma zastosowanie jako barwnik oraz jako składnik fortyfikujący w wielu branżach i produktach: napoje, nabiał, wypieki, płatki śniadaniowe, batony, wyroby cukiernicze, wytrawne produkty, jedzenie mrożone, kapsułki twarde, płynne suplementy.

Ta witryna używa plików cookies w celach statystycznych.